Co mają wspolnego sok noni i białe myszki?

Przeglądając artykuły medyczne na temat skuteczności soku non (który pewnie zasłuży sobie jeszcze na osobnego posta), natknąłem się na "Evaluation of the ergogenic potential of noni juice". Po krotce.. autorzy artykułu sprawdzają działanie soku noni jako "eliksiru" dodającego energię, siłę, poprawiającego jakość życia.. itd. A oto w jaki sposób prze prowadzono badania. Otóż.. pojono nasze bohaterskie myszki sokiem noni w różnych dawkach i .. no właśnie!

Prze prowadzano testy: "Forced Swimming Test", jednym słowem wrzucano myszki i sprawdzano jak długo będą się broniły przed żywiołem wody.


Kolejnym testem był tak zwany test "rotarod test", czyli nasze białe myszki zmuszano tym razem do uczestnictwa w wyścigu.. tylko dokąd one biegną? Odpowiedź znajdziecie tutaj:

Pomijając, czy to ładnie tak bawić się biednymi, skądinąd jakże budzącymi sympatię zwierzakami sprawdźmy jakie były wyniki tej "zabawy". Okazało się, że owe myszki pojone sokiem noni, średnio  o 36% do 45% dłużej pływały i biegały o 59% do 128% dłużej, od tych, które nie dostawały eliksiru energii. Swoją drogą ciekawe jak by im poszło po dobrze znanym red-bullu?;)

Brak komentarzy: